PARTNERI
Flag Counter

Novinky

Banícka rallye 2012 - 29.júna až 1. júla 2012, Handlová - výsledky Tlačiť E-mail

V posledný júnový víkend sa konal už 38. ročník Baníckej rallye. Na štarte sa zišlo celkom 31 posádok zo Slovenska, Česka a Rumunska. Súťažilo sa v dvoch základných kategóriách - A  Banícka rallye a B Mladý navigátor. Súčasťou bola aj jazda zručnosti o Pohár primátora mesta Handlová, ktorou sa v piatok popoludní začal 38. ročník Baníckej rallye. Jej víťazom sa stal domáci jazdec Richard Magdolen pred Ing. Vladimírom Gregorom z Ostravy a Ing. Vladimírom Bodickým z Brna.

Hlavným súťaž dňom bola sobota. Súťažiacich čakala 5 etapová trať, náročná na orientáciu a sústredenosť posádok. Pred samotnou orientačnou jazdou čakala posádky prvá súťažná disciplína- jazda na kolobežke.

Prvú posádku slávnostne odštartoval primátor Handlovej Ing. Rudolf Podoba o 8.30. Počas orientačnej jazdy plnili súťažné posádky aj ďalšie disciplíny, ktorých väčšina sa konala v cieli 2. etapy v Lehote pod Vtáčnikom. V cieli tretej etapy pri takmer 36°C čakala súťažiacich ešte druhá jazda zručnosti na Námestí SNP v Partizánskom. Túto najlepšia zajazdil Mgr. Juraj Orlík z Prievidze. Druhý v poradí skončil Viktor Magdolen z Handlovej a za ním František Murín zo Sklabinej pri Veľkom Krtíši.

O víťazovi rozhodli pravdepodobne 3. a 4. etapa, ktoré boli z celej súťaže najnáročnejšie. A tak nakoniec sa víťazom 38. ročníka Baníckej rallye 2012 stala posádka Mrg. Juraj Orlík - Marian Šimkovič z Prievidze, pred posádkou MUDr. Dušan Ulahel - Matej Ulahel z Nového Mesta nad Váhom a zmiešanou česko-slovenskou posádkou Ing. Bodický Vladimír - Martin Bodický z Brna/Bratislavy. Najlepšou ženskou posádkou  bola posádka  Miroslava Padúchová - Bc. Pepríková Eva z Handlovej. Najvzdialenejšou posádkou bola posádka Ing. Valentin Nemtanu-Nelu Copitaneanu z rumunskej Braili.

Výsledky Celkové výsledky BR 2012  (formát pdf)
  Celkové výsledky súťaže Mladý navigátor (formát pdf)