"
Klub Mototuristika
 
Piatok, 14. 2018 [12:29] hod.
meniny má   Branislava, Bronislava
zajtra   Ivica
Ceny PHM v EurópeDiaľničné poplatkyDopravné informácieWeblinkyReportáže
  Úvod arrow Detské autosedačky arrow Bezpečnosť na cestách
Úvod
Hľadať
Klub Mototuristika - kontakt
Weblinky
Pozvánky
Oznamy
Reportáže
Inzercia
Dopravné informácie
Dopravné informácie
Dopravné informácie - Európa
Detské autosedačky
Reflexné vesty
Maximálne rýchlosti
Svietenie v krajinách Európy
Automobilové orientačné súťaže a súťaže Rodičia, jazdite opatrne!
Čo sú AOS a RJO
Auto. orientačné súťaže
Pravidlá pre MTT a RJO
Registrácia posádok
Súťaže v roku 2017
Súťaže v roku 2018
Cestovanie - turistika
Cestovanie po Európe
Náučné chodníky Slovenska
AMK v Európe
Motorizmus
Legislatíva
Technika, údržba
Bezpečnosť cest. premávky

PARTNERI
Flag Counter

Novinky

Bezpečnosť na cestách Tlačiť E-mail
 

    Blíži sa letná turistická sezóna a praxou overená skúsenosť, že oproti zimným mesiacom sa zvyšuje aj počet vozidiel na cestách riziko kolíznych situácií. Aj keď tento rozdiel nie je až taký veľký ako v minulosti, faktom zostáva, že za volant si viac sadajú aj takí vodiči, ktorí v zime nejazdia a v počas cesty na dovolenku sa mnoho vodičov nesústredí na sledovanie cestnej premávky až natoľko ako v bežné pracovné dni.
Každý z náš je účastníkom cestnej premávky a môže prispieť k zlepšeniu bezpečnosti na cestách. Keby sme dodržiavali povolenú rýchlosť na cestách, nejazdili pod vplyvom alkoholu a vždy používali bezpečnostné pásy, ročne by sa na cestách zachránilo niekoľko tisíc ľudských životov.

Medzi najčastejšie príčiny nehodovosti patrí nepozornosť. Vodiči by sa mali sústrediť na cestnú premávku a naučiť sa predvídať dopravné situácie. V záujme vlastnej bezpečnosti, ako aj bezpečnosti spolucestujúcich a ostatných účastníkov cestnej premávky. Ďalším faktorom, ktorý negatívne ovplyvňuje bezpečnosť našich ciest je prekračovanie povolenej rýchlosti. Pri rýchlej jazde sa prudko zvyšuje riziko vzniku dopravnej nehody.
Ak sa na cestách ocitneme v nepríjemných situáciách – či už v podobe dopravnej nehody, alebo porúch na vozidle môžeme využiť služby odťahoviek. Dnes už odťahové služby disponujú širokou škálou odťahovej techniky. Pri dopravnej situácii vyšlú odťahové vozidlo, ktoré najviac vyhovuje v konkrétnej situácii a taktiež vyhovuje ekonomickej stránke motoristu. Odťahová služba má k dispozícii autá vybavené GPS zariadeniami a rádiostanicami, aby bolo možné dopravné situácie vyriešiť v čo najkratšom čase s maximálnou efektivitou.


Posledná aktualizácia ( Monday, 01 July 2013 )
 
ďalší >
© 2005 - 2018 Mototuristický portál